Spěte sladce a špatné sny....

úterý 9. červen 2009 17:23

Zavírám v noci po čtvrté tutéž knížku a říkám si, není nad zdravý přerušovaný spánek tu a tam vylepšený výpravným snem s projekcí na zváleném bílém prostěradle. Pak na chvíli zase usnu..Jsou však noci, kdy nespíme, převalujeme se a myslíme na to, proč je tomu tak. V takových případech se doporučuje počítat ovečky. Počítat ovšem lze i peníze a raději hned bankovky - máte-li je -, ty konejšivě šustí, cinkání drobných by rušilo..

Problému některých občanů s usínáním si všimli bdělí otcové města a protože vědí, že s nevyspalým člověkem jsou potíže (je nespokojený a může mít sklon k opozičnictví), přistavili do nenápadných bočních uliček zeleně natřené skříňové auťáky s lůžkovou úpravou. Přibylo jich pár právě před volbami...Zde pod dohledem školených pracovnic s šikovnými prsty a zajímavými nápady Hanáci a Hanačky zapomínají na starosti i radosti všedního dne a rychle usínají a ráno jsou pak čilí jako rybičky a velkoryse přehlédnou drobné nedostatky v uspořádání života kolem. Sem si lze odskočit zdřímnout i ze zaměstnání a nemyslet tak na napříjemného šéfa, po vašem místě pošilhávajícího kolegu či na kolegyni, jež vás obtěžuje neslušnými návrhy..

Já sám zatím chodím kolem spacího vozu, zívám, pořád zívám a okukuji a pídím se po informacích..Zajímal by mne tarif cen a zda je sleva pro důchodce a jaká je pravděpodobnost, že se tam člověk mého věku a mých názorů ještě pak na závěr probudí. Do velké nejistoty bych asi nešel, aby to usnutí nebylo definitivní, i když....

Přitom vzpomínám, jak jsem se jako kantor ve škole občas ve volné hodině natáhl na stůl v žákovské knihovně (funkčně jsem tam patřil), na němž se měly balit knihy a nic jiného a pak na starých teplácích a ještě starším tričku těch svých deset patnáct minut odespal, než zazněl zvonek a vrátil mne do pozice vyučujícího, případně třídního učitele.. 

Stmívá se, blíží se další noc..

Prášky neberu, ale na stolku vedle válendy mám připravenu tu snad konečně správnou knížku.

Je to Chandlerův Hluboký spánek.

The Big sleep.. 

 

 

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Opatrně se rozhlížím..A neopatrně píšu..Nebo je to opačně? (Občas umístím článeček i do blogu idnes..viz - vargulic.blog.iDNES.cz, naposled Večer v hotelu Adlon, Migranti opačným směrem, Nedělní odpoledne ryze rodinného typu, Povoláním Syřan..

Středoškolský učitel v důchodu, který vzpomíná, ale jenom na vzpomínání se rozhodně neomezuje. Snad ani nejsem v důchodu, i když důchod pobírám a docela rád.. Viz můj facebook...https://www.facebook.com/jan.vargulic

REPUTACE AUTORA:
8,71 (VIP)

Tipy autora