Něco hnusnýho....

neděle 23. srpen 2009 08:07

Malé a ještě menší hrnky. Míchám si kávu a s prvním douškem nasávám obláček vůně. Je tu ráno zmatků i nadějných rozhodnutí. Místo na stole se tak těžko získává. Teprve snídáme a už se řeší otázka co vařit k obědu. Každá rada je dobrá - i ta špatná...

Vnučka dupe naboso - je léto! - po linoleu, tiskne si nos dvěma prsty a vypočítává co nerada..Je toho dlouhá řádka a neustále se rozrůstá..

Jako prcek jedla všecko a je to na ní ještě pořád vidět..

"Fí..zelí..odporné". 

"Červi," přidá a zkřiví hezkou pusu nad švestkami...

Bere po jednom kousky hub a vytahuje je ze změti na talíři..

Stejně dopadl i ocet, tatarka, kapusta, svíčková,  všude odhalí něco podezřelého..

Mé tipy na oběd jsou bez invence. Jsem jednoduchý člověk, sním, co se mi dá, a všechno pochválím a kolem poledne už hlady stejně nevidím a před prvním soustem napůl omdlévám..Trochu mne vzpamatuje polévka. Při hlavním chodu vím, že dneska přežiji, a tak pořád dokola. Jsem jídlem vždy znova  nadšen jako v den stvoření a příjemně překvapen, že mne tu pořád ještě vedou v seznamu strávníků..  

Podobně pes Ben, i když ten je přece jen  vybíravější a zpod stolu k mé pravé noze - tam se stravuje - vyleze jen pro delikatesu.. Sýr či šunčička ho pomalu přestávají zajímat. Teď v době krize.. 

Zlomyslnost se dědí po dědovi..

Vnučka, zrádný záblesk v očích, potměšile říká: "Babí, uvař něco hnusnýho.." 

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Opatrně se rozhlížím..A neopatrně píšu..Nebo je to opačně? (Občas umístím článeček i do blogu idnes..viz - vargulic.blog.iDNES.cz, naposled Večer v hotelu Adlon, Migranti opačným směrem, Nedělní odpoledne ryze rodinného typu, Povoláním Syřan..

Středoškolský učitel v důchodu, který vzpomíná, ale jenom na vzpomínání se rozhodně neomezuje. Snad ani nejsem v důchodu, i když důchod pobírám a docela rád.. Viz můj facebook...https://www.facebook.com/jan.vargulic

REPUTACE AUTORA:
8,71 (VIP)

Tipy autora