Ýprodej - aneb u snědeného krámu..

pátek 19. prosinec 2008 18:05

Skoro všecko kolem nás je zboží a musí putovat pěkně z ruky do ruky a nejraději rychle a za peníze, za moc peněz. Svět je postaven na směně a změně. A na spotřebě... Zboží se hromadí a  občas  je výhodné zbavit se ho a uvolnit místo pro věci nové a jiné a často dražší..Říká se tomu výprodej. Některé výprodeje jsou velmi radikální. Vyprodají zboží, pak zaměstnance a nakonec i šéfa..Nedávno jsem se přesvědčil, že se dá jít ještě dál. Vyprodávají se i nápisy. Viz foto. Ztratilo se písmeno V, a to prosím není písmeno ledajaké, ale písmeno, které si dvěma prsty ukazovali v průběhu druhé světové války a zvláště v její druhé části vojáci spojeneckých armád. A zvláště pak se to vítězné véčko (victory) proslavilo v podání Winstona Churchilla doplněno nezbytným doutníkem v ústech..

 Výprodeje se netýkají jen statků hmotné povahy. Může k nim dojít i třeba v  politické sféře. Strany vznikají a fungují na základě programu a v rámci konkurenčního boje o přízeň sympatizantů a pak i voličů dochází časem k výprodeji  těch programových bodů, které se stávají většinově nepopulárními. Hrozí totiž, že voliči-zákazníci  půjdou nakupovat do jiného politického krámu, a to si strany i politici nemohou dlouhodobě dovolit...Proto ta výprodej.

Vyprodat se dá ovšem i vztah, láska, partnerství, přátelství, kolegialita. Vyprodat se dá leccos. Musí však být kupec, musí však být poptávka a zájem....

A to už pak záleží na nás, jestli si pořídíme novou ledničku nebo jiného partnera  či podpoříme volebním lístkem politika s jeho květnatými řečmi a stranu, která v nížině - třeba zde na Hané - naslibuje hory a doly.

 

 

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Opatrně se rozhlížím..A neopatrně píšu..Nebo je to opačně? (Občas umístím článeček i do blogu idnes..viz - vargulic.blog.iDNES.cz, naposled Večer v hotelu Adlon, Migranti opačným směrem, Nedělní odpoledne ryze rodinného typu, Povoláním Syřan..

Středoškolský učitel v důchodu, který vzpomíná, ale jenom na vzpomínání se rozhodně neomezuje. Snad ani nejsem v důchodu, i když důchod pobírám a docela rád.. Viz můj facebook...https://www.facebook.com/jan.vargulic

REPUTACE AUTORA:
8,71 (VIP)

Tipy autora