Duch svatý přijel autem..

úterý 4. říjen 2016 08:00

Byla neděle a hodně časné ráno. Pomalu jsme se s ženou probírali ze spánku, už tak trhaného, jak tomu bývá u důchodců, když v té ještě pořád tmě se směrem od okna začal po stropě rychle šířit bílý pruh intenzívního světla. Řekl jsem ženě při pohledu na strop: to na nás sestupuje duch svatý, aby nás ještě více osvítil a duchovně povznesl. Namítla - je praktičtěji založená -, že je to světlo od auta, jež právě přijelo na dvůr. Později jsem se s předjitřním zážitkem svěřil ještě dceři a ta navrhla kompromisní vysvětlení: svatý duch přijel autem. Vnučku moje fantasmagorie a pitominky už nějakých deset let nezajímají (kdysi docela ano), a tak vyrazila do fitka, aniž se zapojila do následné debaty.

Jak se tak během dne pozoruji - pozoruji se téměř neustále - zdá se mi, že to opravdu nebyl duch svatý, ale spíše ty rachotící a čmoudící plechy na čtyřech kolech. Máme jich totiž na dvoře pestrou sbírku a neustále přijíždějí a odjíždějí. Duch svatý, ač nehmotné substance, by mezi nimi těžko vydržel a obstál.

My v třetím zvýšeném patře přece jen máme jakousi naději.

S duchem svatým i bez něho..

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Opatrně se rozhlížím..A neopatrně píšu..Nebo je to opačně? (Občas umístím článeček i do blogu idnes..viz - vargulic.blog.iDNES.cz, naposled Večer v hotelu Adlon, Migranti opačným směrem, Nedělní odpoledne ryze rodinného typu, Povoláním Syřan..

Středoškolský učitel v důchodu, který vzpomíná, ale jenom na vzpomínání se rozhodně neomezuje. Snad ani nejsem v důchodu, i když důchod pobírám a docela rád.. Viz můj facebook...https://www.facebook.com/jan.vargulic

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora