Pane vrah..

neděle 20. březen 2016 09:06

Potrpíte-li si na dekór a formální oslovení a chcete, aby vám říkali pane, spáchejte zločin. Nemusí být velký - tak akorát, aby to stačilo na projednávání v soudní síni. Budou vám tam říkat pane obžalovaný a možná vás zavřou. Asi budete mít na rukou klepeta a u nohy železnou kouli a vedle vás postojí dva chlápci s kalašnikovem. Prst na spoušti. Bude to silný zážitek - v té soudní síni (pak dál v lochu už asi ne) -, jelikož na tak uctivé oslovení v přímém kontaktu s bližními hned tak nenarazíte, i když jste třeba docela slušný a solidní občan a platíte daně a v mezích možností dodržujete zákony i místní předpisy a třídíte odpad a každého zdravíte první, ještě dříve než ho vidíte (to já tedy ne, dobrý den, i když vás nevidím)..

Na svobodě se tolika úcty nedočkáte.

Stačí vyjít na chodník (jste přece svobodný člověk, i když 49 let ženatý) a hned vám někdo šlápne na nohu a pro jistotu i vynadá. Pak na vás křičí řidič z okénka auta, zrovna když na zelenou přecházíte křižovatku na náměstí Hrdinů (já spíše srab). Lepší to nebude ani v tramvaji. Šermuje v ní v úzkém prostoru babka čiperka francouzskou holí a tluče kolemstojící do holení. Namáčkne se na vás mladík s batohem na zádech. Učiníte úkrok stranou a vstoupíte do oblaku čísi vůně, zavrávoráte a rychle ven o zastávku dříve, než jste plánovali..

I ti ptáci nad vámi drze pokřikují a sem tam z výšky upustí dáreček přímo na klopu..

Spěcháte, jedete totiž postát ve frontě na zítřejší den.

Bez rizika není ani vlézt do diskuse na internetu. Se spoustou neznámých známých se seznámíte a ti vám vynadají, neboť diskutér všude přátele i nepřátele má..

Blogování je malá hybridní válka se ztrátami na cti a dobré pověsti.

Má své padlé známé i neznámé vojíny i generály bez vojska, ale se spoustou slov.

Rukaviček je málo, boxerských rukavic dost.

A v nich zaťaté pěsti..

Avšak netruchlete - dobrá zpráva na závěr.

Na smutečním oznámení budete titulován jako pan..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Opatrně se rozhlížím..A neopatrně píšu..Nebo je to opačně? (Občas umístím článeček i do blogu idnes..viz - vargulic.blog.iDNES.cz, naposled Večer v hotelu Adlon, Migranti opačným směrem, Nedělní odpoledne ryze rodinného typu, Povoláním Syřan..

Středoškolský učitel v důchodu, který vzpomíná, ale jenom na vzpomínání se rozhodně neomezuje. Snad ani nejsem v důchodu, i když důchod pobírám a docela rád.. Viz můj facebook...https://www.facebook.com/jan.vargulic

REPUTACE AUTORA:
8,71 (VIP)

Tipy autora