Čelo v čele..

úterý 22. září 2015 06:58

Člověk, ten zvláštní tvor, je docela dobře vybaven pro různé příležitosti, jak už je tak život přináší. Nohy má třeba k tomu, aby utekl před nebezpečím i nemilými povinnostmi, ruce, aby si sem tam přilepšil z cizího. Prořízlou pusu, aby se ze všeho nepříjemného vymluvil a vyvlékl, kdyby ho chytili. Bradu vystrkuje, když i ňouma chce vyhlížet energicky. Nosem čmuchá, odkud vane vítr a nemusí být stříbrný. Velký nos podle Cyrana velkého ducha značí. Ušima slyšíme (já špatně) výzvy osudu i dobré nabídky - možná k sňatku. Čelo pak je ideální místečko pro Kainovo znamení, jež nosíme všichni, ať chceme či nechceme - jen někteří princové si tam občas přilepšují hvězdou. 

Čelo mají kupodivu i ti, co kráčejí zásadně vzadu z opatrnosti či prostě, že udanému tempu nestačí. Mají je myslitelé s mnoha tituly a publikační činností i popletové, co se neumí ani podepsat. Když se někam příliš hrneme, riskujeme čelní srážku. Své o tom ví a už dávno neví každý kamikaze.

 

Ty na čele vrásky/ jsou z hněvu, či z velké lásky? / Na prknech ohrady i jen tak na zdi,/ myšlenky vůdcům čelo brázdí../ Je však o ústa být chlápkem v čele,/ skončí na Olympu, či v cele? 

 CeloVCele.jpg

 

 

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Opatrně se rozhlížím..A neopatrně píšu..Nebo je to opačně? (Občas umístím článeček i do blogu idnes..viz - vargulic.blog.iDNES.cz, naposled Večer v hotelu Adlon, Migranti opačným směrem, Nedělní odpoledne ryze rodinného typu, Povoláním Syřan..

Středoškolský učitel v důchodu, který vzpomíná, ale jenom na vzpomínání se rozhodně neomezuje. Snad ani nejsem v důchodu, i když důchod pobírám a docela rád.. Viz můj facebook...https://www.facebook.com/jan.vargulic

REPUTACE AUTORA:
8,71 (VIP)

Tipy autora