Pan Šmunk Mac Mathúna..

pátek 21. listopad 2014 07:37

Nemám moc opravdu důvěrných přátel (pár jich je na tenise, ti mne v posledních letech na kurtu nemilosrdně kosí, takže k nim mám výhrady), ale ctihodný pan Šmunk Mac Mathúna patří k nim a přátelím se s ním i na facebooku. Občas mu pošlu dotaz, on neodpovídá, asi nemá čas a taky - mé dotazy nejsou příliš originální. Ptát se na zdraví? Vždyť v životě nezastonal. Počasí? To ho nezajímá. Volební preference? Nechávají ho lhostejným. Oblíbené sporty? V životě neudělal rychlejší krok a pohybu se vyhýbá. Bankovní kurzy? Nemá žádnou finanční hotovost ani úspory, ale také žádné dluhy. Je totiž velmi skromný ve svých potřebách, a proto je naším oblíbeným hostem. Vyznává střízlivou eleganci anglického střihu, tak trošku džentlmen na irský způsob. Ideální společník na dlouhé zimní večery.

Nevídáme se často - jen tehdy, když přijede dvakrát do roka na návštěvu i s mou dcerou z Irska. Ani pak moc řeči nenadělá, zaleze si (byt je členitý s mnoha zákoutími) a víc o něm nevíme, až zase v čase odjezdu se najednou objeví perfektně připraven na cestu kamkoliv. Rád totiž cestuje, projel už většinu zemí Evropy a pilně posílá pohlednice. Máme je za sklem a já se na ně občas nostalgicky zadívám.

Je hrdým občanem Evropské unie a svým způsobem kosmopolita.

Neplete se nám do debat..Raději naslouchá...

Nemá finanční požadavky (stejně bychom nevyhověli).

Jsme prostě přátelé.. 

Jmenuje se Šmunk Mac Mathúna.

Je to namodralý plyšák druhé generace.

Plyšový medvídek..

Není z Bogoty, ale z Dublinu.

Ten pan Šmunk Mac Mathúna.

Můj důvěrný přítel..

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Opatrně se rozhlížím..A neopatrně píšu..Nebo je to opačně? (Občas umístím článeček i do blogu idnes..viz - vargulic.blog.iDNES.cz, naposled Večer v hotelu Adlon, Migranti opačným směrem, Nedělní odpoledne ryze rodinného typu, Povoláním Syřan..

Středoškolský učitel v důchodu, který vzpomíná, ale jenom na vzpomínání se rozhodně neomezuje. Snad ani nejsem v důchodu, i když důchod pobírám a docela rád.. Viz můj facebook...https://www.facebook.com/jan.vargulic

REPUTACE AUTORA:
8,71 (VIP)

Tipy autora