Kam odcházejí tenisové údery?

čtvrtek 1. květen 2014 08:14

Občas slýchám v televizi či dokonce přímo na kurtu komentář: "Odešel mu servis.." Říkají to kovaní znalci a pokyvují nad nešťastníkem hlavou. Litují postiženého, nebo mu to z plného srdce přejí. Jindy zase s gestem marnosti zazní: "Odešel mu forhend..".  A mohl bych uvést i další údery, co mizí beze stopy. Jistě, každá taková ztráta zamrzí a zabolí. Člověk, z něhož se stal během let či za 14 dnů tenista, investoval do přípravy a do hry peníze (pronájem kurtu, raketa, míčky, tenisová obuv, masážní emulze, atd.), věnoval oblíbenému sportu čas, všemožně se snažil a teď úder, ke kterému se propracoval, pozbyl. Třeba se pak doma pohádal, prasklo na to jedno manželství (mne naopak z bytu na kurty vyhánějí a asi vědí proč).

Já jsem v tomhle ohledu celkem klidný, moc mi toho odejít nemůže, ale zajímalo by mne - je začátek jara a sezona se rozbíhá -, kam ty údery odcházejí a co se tam s nimi děje. Kde je skládka úderů, jež prchly? 

Uvažuji - třeba bych i koupil nějaký zánovní úder za rozumnou cenu a se slevou pro důchodce. Hromadí se to někde zbytečně a já bych ve vozící tašce či batůžku odvezl čop (na liftovaný bekhend už si netroufám, to je pro mladší), bral bych vlastně skoro všecko, co se jiným nehodí.

Nenápadně bych nově získaný úder uplatnil, po troškách a jen tu a tam, abych nepobouřil a nevzbudil podezření náhlým zlepšením. Řeknou pak: "Je to možný..? tenhle nešika a on zahrál forhend kross nechytatelně přímo k lajně..Ten chlap ještě nekončí, na toho bacha.."

Nevím, jak dlouho ještě budu hrát..

Neškodilo by trošku osvěžit hru.  

Ať zanechám dobrý  dojem..

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Opatrně se rozhlížím..A neopatrně píšu..Nebo je to opačně? (Občas umístím článeček i do blogu idnes..viz - vargulic.blog.iDNES.cz, naposled Večer v hotelu Adlon, Migranti opačným směrem, Nedělní odpoledne ryze rodinného typu, Povoláním Syřan..

Středoškolský učitel v důchodu, který vzpomíná, ale jenom na vzpomínání se rozhodně neomezuje. Snad ani nejsem v důchodu, i když důchod pobírám a docela rád.. Viz můj facebook...https://www.facebook.com/jan.vargulic

REPUTACE AUTORA:
8,71 (VIP)

Tipy autora