Čarodějnice ze třetího patra..

úterý 16. srpen 2011 19:20

Máme v baráku na patře dobré sousedy, ale vždy tomu tak nebylo. Pár dnů po přistěhování nás nařknul chlápek z vedlejšího bytu, že jsme jim ukradli rohožku. Pak přišlo ještě pár momentů, bez nichž bychom se obešli, ale postupně se to lepšilo. Dokonce natolik, že jednou, když ten pán zase nebyl úplně fit a seděl u nás přede dveřmi ve tmě na schodu (domů ho nepouštěli), zůstalo po něm na naší nenakradené rohožce kovové půlkilo. Dnes už tu nebydlí (škoda, půlkilo by se zas hodilo!), ale to je jiná kapitola..

Cítíme se tu nyní prostě jako mezi svými. Tento pocit ještě zesílil, když jsem tuhle ráno vyšel z bytu a v našem patře v koutě naproti postávala starší  paní. Pomenší, prostě, ale vkusně oděná, s ostrými rysy v obličeji. Z otevřených úst jí povlával špičatý zub, a přesto jako by se usmívala. Žádná přehnaná krasavice, ale to nevadí, s těmi bývají problémy..

Slušně jsem pozdravil.. Neodpověděla a dále se tvářila přívětivě. Je opatrná, nedává se s každým do řeči, pomyslel jsem si. A nemluví mi do života.

Uběhly dva týdny a dnes už vím, že je to figurína a že z bytu jí nevímproč vystrčili sousedé..

Vždycky když vylezu na chodbu, se jí nejprve leknu. A pak si uvědomím, že tu střeží tu mír, pokoj , porozumění a dobré mezilidské vztahy.

Někde mají na chodbě květináč s fíkusem, botník.

My čarodějnici..

Občas se mi zdá, že mi chce něco říci..

Třeba: "Jakpak sis dnes vedl, chlapče..?"

Rád bych se jí svěřil se svými smutky i nadějemi.

Byl by to dlouhý rozhovor s málo slovy...

 

Máte vy doma čarodějnici?

 

IMG_9611.jpg

IMG_9613.jpg

IMG_9614.jpg

IMG_9615.jpg

IMG_9620.jpg

IMG_9623.jpg

IMG_9986.jpg

IMG_9987.jpg

IMG_9989.jpg

IMG_9990.jpg

 

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Opatrně se rozhlížím..A neopatrně píšu..Nebo je to opačně? (Občas umístím článeček i do blogu idnes..viz - vargulic.blog.iDNES.cz, naposled Večer v hotelu Adlon, Migranti opačným směrem, Nedělní odpoledne ryze rodinného typu, Povoláním Syřan..

Středoškolský učitel v důchodu, který vzpomíná, ale jenom na vzpomínání se rozhodně neomezuje. Snad ani nejsem v důchodu, i když důchod pobírám a docela rád.. Viz můj facebook...https://www.facebook.com/jan.vargulic

REPUTACE AUTORA:
8,71 (VIP)

Tipy autora