Mistrovství světa bláznů...(fotoblog)

pátek 24. červen 2011 17:31

Mistrovství světa v bláznění se konalo minulý víkend v Dublinu a sjeli se tam blázni z celého světa a že jich tedy je. Naše rodina na tom v tomto směru taky není špatně a pochopitelně nemohla chybět. Jednu dceru i s jejím přítelem a plyšovým medvídkem Šmunkem tam už dávno máme, ale zdálo se nám to být na naše možnosti málo, a tak jsme tam poslali jako posilu - už o týden dříve - ještě druhou dceru i s vnučkou. My s ženou jsme zůstali doma, i když bychom tam v bláznění jistě ostudu neudělali. Jako bývalí pedagogové s dlouholetou praxí máme k tomu nejvyšší dosažitelnou kvalifikaci..

Z dobrého úmyslu byla ovšem nakonec docela patálie, ale vše dopadlo O.K. Dcera s vnučkou tam odletěly jak tažní ptáci za výhodných podmínek tak říkajíc na otočku na čtyři pět dnů, aby se na místě dozvěděly dvě důležité informace: Z nejrůznějších důvodů se blázni sjedou až o týden později (není to jednoduché být dobrým bláznem a chce to zřejmě přípravu). V Česku bude právě v den jejich opětovného příletu 24 hodinová stávka v dopravě a uvíznou tedy na letišti. Tím pádem ovšem o bláznění nepřijdou a vychutnají si ho až do dna a právě v rodné zemi..

Naše milé holky tam na zeleném ostrově nezpanikařily a vymýšlely kombinace a variace jak na situaci vyzrát. Mimo to trávily dny na břehu moře v Bray (sbírajíce kamínky a házejíce je do vln) a  pak v nákupních centrech Dublinu, kde doplňovaly garderobu vnučky, aby vytřela zrak kámoškám z gymplu.

Cesta domů jim v pondělí proběhla v pohodě - stávka byla přeložena. Postihla tak ovšem jiné spoluobčany..

Součástí místrovství světa v bláznění bylo i shromáždění co možná největšího počtu Valdíků. Moc toho o nich nevím, ale poznám je teď už na dálku, měli jednotný a docela nápadný úbor. Dva pruhované komplety máme  doma ve skříni. Někdy si nasadím na hlavu tu jejich čepici, na tělo vezmu triko a cítím se jako blázen - tedy dobře..

Iro-dcera o víkendu pilně fotila a nafocené nám zasílala prostřednictvím netu k nahlédnutí. S jejím dovolením připojuji výběr  fotografií z ulic bláznícího Dublinu..

 

IMG_8876.jpg

 

IMG_8922.jpg

 

IMG_8930.jpg

 

IMG_8941.jpg

 

IMG_9052.jpg

 

IMG_9130.jpg

 

IMG_9181.jpg

 

IMG_9229.jpg

 

IMG_9297.jpg

 

IMG_9312.jpg

 

IMG_9336.jpg

 

IMG_9361.jpg

 

IMG_9402.jpg

 

IMG_9484.jpg

 

IMG_9494.jpg

 

IMG_9502.jpg

IMG_9560.jpg

 

IMG_9587.jpg

 

IMG_9590.jpg

 

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Opatrně se rozhlížím..A neopatrně píšu..Nebo je to opačně? (Občas umístím článeček i do blogu idnes..viz - vargulic.blog.iDNES.cz, naposled Večer v hotelu Adlon, Migranti opačným směrem, Nedělní odpoledne ryze rodinného typu, Povoláním Syřan..

Středoškolský učitel v důchodu, který vzpomíná, ale jenom na vzpomínání se rozhodně neomezuje. Snad ani nejsem v důchodu, i když důchod pobírám a docela rád.. Viz můj facebook...https://www.facebook.com/jan.vargulic

REPUTACE AUTORA:
8,71 (VIP)

Tipy autora