Přicházím tě zabít..

neděle 22. květen 2011 08:08

Přiznám se. Jsem v běžném životě dost neopatrný a občas podcením nebezpečí, jež může hrozit třeba od těch nejbližšších. Či právě od nich. Už leta nosím z knihovny čas od času batoh knih velmi pestrého výběru. Zásobuji čtivem sebe, ale i ženu a další členy rodiny. Zatímco já se rád probírám životopisy básníků a jiných excentriků, žena nejprv sáhne po detektivce. Má totiž blíže k praktickým řešením. Možná, kdo ví, i těm zkratovitým. Dlouho jsem tomu nevěnoval pozornost, až jednou mne napadlo, že by se mi to nemuselo vyplatit. Začal jsem jí tedy nosit cestopisy a knížky o květinkách i s barevnými ilustracemi..

Žena poděkuje (jsme k sobě zdvořilí a jednáme na úrovni), knihu prolistuje, položí a vrací se k detektivkám, a tak se dozvídá, jak chladně vraždí Angličané a se šarmem Francouzi a jak si počínají s pistolí či nožem v ruce Seveřané a s automatickou puškou ostří hoši tam za velkou louží. Má načtenu americkou drsnou školu, ale cizí jí nejsou ani důstojné dámy anglické krimi v čele s Agathou Christie, co tak dobře pracuje s jedy. Z domácích milovala kapitána Exnera..

A tak si žena čte ty své detektivky a občas se na mne přes okraj knihy podívá..

Zvláštně podívá..

Co je v jejím pohledu..?


Píšu to ještě já?

 

 

P5180100.JPG

 

P5180104.JPG

 

P5180106.JPG

 

P5180109.JPG

 

P5200072.JPG

 

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Opatrně se rozhlížím..A neopatrně píšu..Nebo je to opačně? (Občas umístím článeček i do blogu idnes..viz - vargulic.blog.iDNES.cz, naposled Večer v hotelu Adlon, Migranti opačným směrem, Nedělní odpoledne ryze rodinného typu, Povoláním Syřan..

Středoškolský učitel v důchodu, který vzpomíná, ale jenom na vzpomínání se rozhodně neomezuje. Snad ani nejsem v důchodu, i když důchod pobírám a docela rád.. Viz můj facebook...https://www.facebook.com/jan.vargulic

REPUTACE AUTORA:
8,71 (VIP)

Tipy autora