Doplňuj, dědku, písmena..

pátek 1. duben 2011 13:54

Zdejší agilní magistrát dal rozhodit po okrajových čtvrtích metropole Hané cedule (či spíše jejich torza) s doplňovačkou. Akce - použijme to zprofanované slovo - je zaměřena spíše na starší občany, tedy důchodce, kteří mají dost času a teple oblečeni a dostatečně nasyceni se z bujnosti vlastní jejich věku toulají bezcílně po městě, všímají si hloupostí a prkotin a pak se srocují do hloučků a remcají..

Otcové města usoudili, že zatím netřeba je chytat a izolovat (i s tím se ovšem výhledově počítá), ale docela postačí nějak tyto otravné lidi zabavit. Postačí prostoduché zadání - inteligence penzistů už nebývá vysoká a navíc rychle klesá..

Já o tom něco vím a mohl bych vyprávět..

V dopoledních hodinách  tak vídáme starší muže (jejich ženy zatím posedávají u dortíků po kavárnách), jak zadumaně postávají nad těmito cedulemi a cosi nesrozumitelného mumlají a ukazují si na prstech. Bohužel nepodařilo se je vyfotit a ani vyslechnout, při prvním zapraskání větvičky rychle mizí..

Soutěží se o ceny a ne ledajaké..V talonu jsou  velmi pěkné zubní protézy, fešácké francouzské hole i kyčelní náhrady. Lze získat slevy do fitka a na kurzy pomalého tance..

Jak vy se psychicky udržujete? 

U nás doma žena křížovkami a luštěním mých skrytých i zjevných přání. Já dávám přednost puzzlím. Mám jich po krabicích velké množství a stále mi přibývají..

Kdo si hraje, nezlobí - nebo jen maloučko..

Řešte s námi tu doplňovačku na fotce!

Třetí cena - dobrý pocit..

První cena - tři dobré pocity.. 

Druhou cenu si odvoďte sami..

 

 

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Opatrně se rozhlížím..A neopatrně píšu..Nebo je to opačně? (Občas umístím článeček i do blogu idnes..viz - vargulic.blog.iDNES.cz, naposled Večer v hotelu Adlon, Migranti opačným směrem, Nedělní odpoledne ryze rodinného typu, Povoláním Syřan..

Středoškolský učitel v důchodu, který vzpomíná, ale jenom na vzpomínání se rozhodně neomezuje. Snad ani nejsem v důchodu, i když důchod pobírám a docela rád.. Viz můj facebook...https://www.facebook.com/jan.vargulic

REPUTACE AUTORA:
8,71 (VIP)

Tipy autora