Miluji zubaře..

čtvrtek 24. červen 2010 07:34

Miluji zubaře. Miluji ty odvážné hochy s vrtačkou. Přijdu k nim, zdvořile pozdravím, sednu, abych nevynesl spaní, a hned si na ně otevřu hubu. Nezlobí se. Vědí, že to zle nemyslím. Podívají se mi na zoubek a poznají, kdo jsem, odkud přicházím a kam se chystám.. 

Miluji zubaře..

Už mnohokrát mi pomohli z louže do bláta a zase zpět.

Zvláště tehdy před čtyřmi lety, kdy jsem s rozběhem padl na tvář a na chodník..Jindy mívám na dlani srdce, teď na ní byly zuby, vlastně má provizorní zubní náhrada. Stíhal jsem autobus..Jedenáctku. A v běhu si přišlápl rozvázanou tkaničku. Vedle se málem skácela cizí paní, co zblízka viděla ten masakr. Mohli tu natáčet Krev zmizelého. Byl Zelený čtvrtek a začínaly Velikonoce. Kristus už téměř trpěl za nás na kříži a já za sebe na chodníku..

Byly svátky.. Po čtyřech dnech čekání o kašičce a tekuté stravě se vše v dobré obrátilo. Se zubařem jsme společným silami odstranili provizorní zubní náhradu, ostudu mou i jeho (tak o ní hovoříval), na níž jsem lpěl a jejíž výměnu jsem odmítal. Každý přispěl svým dílem. Já pádem na chodník a zubař obětavou prací v mých ústech. Výsledkem byl kvalitní můstek, po němž od té doby přecházím odněkud nikam. Je na něj pěkný pohled, a tak se často nahlas směju svým ubohým vtipům..

I tak mám někdy něčeho plné zuby a ne vše kolem sebe skousnu.

Přesto miluji zubaře.

Skoro všecky..

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Opatrně se rozhlížím..A neopatrně píšu..Nebo je to opačně? (Občas umístím článeček i do blogu idnes..viz - vargulic.blog.iDNES.cz, naposled Večer v hotelu Adlon, Migranti opačným směrem, Nedělní odpoledne ryze rodinného typu, Povoláním Syřan..

Středoškolský učitel v důchodu, který vzpomíná, ale jenom na vzpomínání se rozhodně neomezuje. Snad ani nejsem v důchodu, i když důchod pobírám a docela rád.. Viz můj facebook...https://www.facebook.com/jan.vargulic

REPUTACE AUTORA:
8,71 (VIP)

Tipy autora