Mám známost...

pátek 5. březen 2010 19:10

Mám známost s dívkou z plakátu. Je mladá a hezká a všestranně opéčovávaná. Není divu, je na reklamním plakátu na drahou francouzskou kosmetiku. Kdykoliv jdu kolem, tak se na ni podívám. Patří k těm dívkám, které se mnou nemluví. Bylo jich dost, ale ne všechny. U některých to byla škoda, u některých velká výhoda..

Dívka z plakátu přebývá ve zvláštním a pro ni nelichotivém sousedství  - je připíchnutá na ohradě, jež ohraničuje staveniště hotelu. Kolem se pohybují chlapi v pracovních overalech. Jeden nese lopatu na lopotu, druhý nic, zato má u ucha mobil a říká tomu s lopatou, kam má jít a co má dělat.

Chlapi ze stavby na rozdíl od dívky nedbají moc na úpravu zevnějšku, ani na výběr slov. Projíždějí tu náklaďáky a ohazují blátem plakát s dívkou.

Je mi jí trochu líto.

Hotel roste jak z vody či lépe - z bláta a sněhu...

Jak dlouho tu ještě ta ohrada bude a s ní i ta dívka na plakátu?

Někdy o ni opřu oči, někdy běžky..

Obojí je mi k prospěchu..

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

 

 

 

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Opatrně se rozhlížím..A neopatrně píšu..Nebo je to opačně? (Občas umístím článeček i do blogu idnes..viz - vargulic.blog.iDNES.cz, naposled Večer v hotelu Adlon, Migranti opačným směrem, Nedělní odpoledne ryze rodinného typu, Povoláním Syřan..

Středoškolský učitel v důchodu, který vzpomíná, ale jenom na vzpomínání se rozhodně neomezuje. Snad ani nejsem v důchodu, i když důchod pobírám a docela rád.. Viz můj facebook...https://www.facebook.com/jan.vargulic

REPUTACE AUTORA:
8,71 (VIP)

Tipy autora