Alej pařezů..

sobota 21. listopad 2009 16:00

Uběhlo nám to a už je tomu tak deset let, co jsme s naší vnučkou - najednou jsme ji z obláčku měli - znovu objevovali svět a speciálně pak park vedle za plotem. Pro potřeby orientace jsme si různá místa různě pojmenovávali. Tak tu tedy byla i Pařezová louka podle pařezu samotáře uprostřed zelené louky plné stromů. Vytvořila se na ní i na přilehlých lavičkách minikomunita capartů. Zprvu z kočárků po sobě jen natahovali ruce a šermovali jimi, zatímco si maminky a babičky vyměňovali názory na zaručeně zdravou stravu a přitom třeba pokuřovaly....

Pak caparti po kolenou a čtyřnožky zdolávali těch pár metrů po pažitu i po asfaltu..Lezli na pařez dopředu i zpátky, dobývali jeho vrchol a navzájem se z něj střemhlav svrhávali. Byly boule i citové úrazy. Pláč i smích. Později na odrážečkách riskantně sjížděli asfaltové cestičky. Nakonec se v nějakých třech čtyřech letech rozešli bez rozloučení..

Kde jste dvojčata Péťo a Pájo, blonďáčku Kubíku, Terezko a Janičko s rozcuchanými vlasy..?

Chodili s nimi maminky, případně babičky a cestou z práce či z hospody se zde stavovali otcové. Já obvykle přijížděl na kole z tenisu a líčil ženě obzvláště povedené údery (ovšem jen krátce - nebylo jich mnoho). Ještě pár let se pak porůznu potkávali a zdravili, dnes už jsou to velmi ojedinělá setkání puberťáků a puberťaček někde na chodníku ve městě či v obchodních centrech. Brzy to budou slečny a mládenci na vdávání a na ženění a pak třeba na rozvádění..

Ten název Pařezová louka má dnes nulovou vypovídací hodnotu..

Je úplně k ničemu..

Všude kolem vidím pařezy..

552IMG_3811.jpg

552IMG_3814.jpg

 

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Jan Vargulič

Opatrně se rozhlížím..A neopatrně píšu..Nebo je to opačně? (Občas umístím článeček i do blogu idnes..viz - vargulic.blog.iDNES.cz, naposled Večer v hotelu Adlon, Migranti opačným směrem, Nedělní odpoledne ryze rodinného typu, Povoláním Syřan..

Středoškolský učitel v důchodu, který vzpomíná, ale jenom na vzpomínání se rozhodně neomezuje. Snad ani nejsem v důchodu, i když důchod pobírám a docela rád.. Viz můj facebook...https://www.facebook.com/jan.vargulic

REPUTACE AUTORA:
8,71 (VIP)

Tipy autora